Krteček - letní tábory pro děti, zimní tábory, výlety

LETNÍ TÁBOR aneb jak to u nás vypadá...

Náš tábor je lokalizován v krásném prostředí Středních Čech, v osadě Štíleček nedaleko Sedlčan.

V dolní části osady se nachází na Podlipském potoce malý rybník. Osada se rozkládá severně od malé slepé silničky, která k rybníku ve Štílečku vede z křižovatky nedaleko Třebnic. Z této silničky odbočují severním směrem asi tři uličky. Severně od osady se nachází právě náš stanový tábor. Několik set metrů jižně od osady se nachází kamenolom Štíleček.

Vesnice Třebnice je vzdálená necelý kilometr východním až severovýchodním směrem. Směrem k severu, dále po proudu Podlipského potoka, jsou ve vzdálenosti kolem 1 km ještě samoty Mleč a Podlipí. Západně nedaleko od Štílečku leží na levém břehu Podlipského potoka ve svahu kopce Lipina samota Jezvinka. Přímo přes osadu prochází žlutě značená pěší turistická trasa, která vede od Kamýka nad Vltavou přes Svatý Jan a Štíleček do Sedlčan. Po silnici kolem Štílečku prochází v podobném směru cyklistická trasa.

Podsadové dvoulůžkové stany stojí v půlkruhu na louce uprostřed lesa. Na jedné straně půlkruhu je velké tee-pee, které využíváme pro mimořádné příležitosti spojené táborovou hrou. Na druhé straně půlkruhu je umístěna dřevěná kuchyně s jídelnou, která slouží zároveň jako kulturní místnost. Na louce kousek od tábořiště máme ohniště a hřiště, jiným směrem zase "umývárnu" a na třetí stranu v lese jsou umístěny WC.

Strava je podávána pětkrát denně. Děti dostávají denně ovoce nebo zeleninu. Zdravotní stav dětí sleduje profesionální zdravotník, případné složitější případy pak ošetřuje dětský lékař v přilehlém městečku. O zábavu se stará sehraný kolektiv zkušených vedoucích. Samozřejmostí je velká celotáborová hra, každý rok motivovaná jiným tématem, a další drobné hry v přírodě, různá sportovní klání i vědomostní soutěže, výlety do okolí. Děti při nich poznávají přírodu, různá tábornická umění, rukodělné práce; učí se cenit si kamarádství, prohlubují dobré charakterové vlastnosti.

Průběh tábora velmi intenzivně fotíme, takže si děti po táboře mohou prohlédnout, co zažily a za pár let nad fotkami na ty krásné chvíle i zavzpomínat.

webdesign by Meloun © 2002–2023